Anna Kursicka - tel.kom. 668 361 225; e-mail:ania@czterylapyszkola.pl

• psy w wieku od 6 miesięcy (z ważnym szczepieniem przeciw wściekliźnie i szczepieniami ochronnymi)
  • 24 h zajęć praktycznych (zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i środy, lub w soboty i niedziele)
  • 12-16 h spotkań seminaryjnych podzielonych na trzy kilkugodzinne bloki (seminaria kursu w dni robocze odbywają się w piątki, zaś kursu weekendowego w niedziele)
  • kursy w dni robocze prowadzi Anna Kursicka, kursy weekendowe Patrycja Kamińska
  • cena – 900 zł

Kurs ma na celu wytworzenie prawidłowej relacji pomiędzy człowiekiem, a psem. Prawidłowej, czyli takiej, w której człowiek rozumie potrzeby zwierzęcia i dba o ich zaspokojenie, a pies nie ignoruje swego przewodnika, szanuje go, szuka z nim kontaktu i respektuje wszelkie jego polecenia.
Gdy już uda się to osiągnąć okazuje się, że dla pary przewodnik – pies nie ma znaczenia czy znajdują się w domu, na spacerze w lesie, czy na ruchliwej ulicy; pies zawsze ze skupieniem wysłuchuje komend swojego opiekuna i z zaangażowaniem je wypełnia, a człowiek wie czego może oczekiwać od swego czterołapego przyjaciela, ale też gdzie leżą granice psich możliwości.

Zajęcia prowadzone są nie tylko pod kątem wypracowania posłuszeństwa u psów; podczas kursu zwierzęta poznają swoje miejsce w świecie ludzi i dowiadują się gdzie leżą granice zachowań, których dobrze wychowane psy nie mogą przekroczyć, uczą się jak reagować na dziwne, ale często pojawiające się w życiu sytuacje (np. rowerzyści, rozbrykane dzieci, huki i strzały), poznają zasady niekonfliktowego współżycia z innymi psami – dzięki temu stają się niekłopotliwymi, przynoszącymi radość i satysfakcję towarzyszami życia.

W trakcie zajęć właściciele mają szansę poznać różne psie zachowania i zrozumieć ich znaczenie, mogą dowiedzieć się wiele na temat wychowywania swoich podopiecznych i rozwiązywania problemów pojawiających się na co dzień (niszczenia przedmiotów, kopania dołów, uporczywego szczekania, obskakiwania ludzi, agresji, lękliwości itp.), mogą się też nauczyć jasnego i zrozumiałego dla obydwu stron sposobu porozumiewania się ze swoimi pupilami, co pozwala zapobiegać wielu kłopotliwym sytuacjom i w pełni cieszyć się z posiadania psa. Dodatkowo opiekunowie mogą zdobyć wiedzę na temat podstawowych problemów zdrowotnych „współczesnych” psów, tematy żywieniowe, mogą również uzyskać informacje o prawnej sytuacji psa i właściciela psa w Polsce.

Zajęcia prowadzone są w małych grupach, co pozwala na indywidualne podejście do każdego kursanta i nie powoduje znudzenia ćwiczeniami.

Zakres szkolenia obejmuje następujące umiejętności zdobywane przez psy:

• skupianie uwagi na przewodniku,
  • przychodzenie na zawołanie do właściciela,
  • chodzenie przy nodze na smyczy i bez smyczy,
  • pozycje „siad”, „waruj”, „stój”,
  • pozostawanie w miejscu we wszystkich trzech pozycjach statycznych,
  • wykonywanie poleceń „siad”, „waruj”, „stój” na odległość,
  • opanowanie emocji,
  • pokonywanie różnego rodzaju przeszkód,
  • cierpliwe znoszenie badania i czynności pielęgnacyjnych,
  • ignorowanie leżącego na ziemi jedzenia,
  • sztuczki – czyli umiejętności niekoniecznie przydatne w życiu codziennym, ale za to przynoszące dużą radość psu i właścicielowi.

Poza tym, zwierzęta uczą się jak radzić sobie w różnych, czasem niezwykle stresujących sytuacjach dzięki położeniu w trakcie zajęć nacisku na wielostronną, „życiową” socjalizację.

Oprócz tego podczas spotkań właściciele rozwijają w sobie zachowania, które zwiększają ich atrakcyjność w oczach psów:

• właściwe sposoby bawienia się z psem,
  • odpowiednią pracę głosem jak najlepiej motywującą psa,
  • umiejętność właściwego nagradzania pupila, a także sprawiedliwego dyscyplinowania go.

Anna Kursicka
ania@czterylapyszkola.pl