Anna Kursicka - tel.kom. 668 361 225; e-mail:ania@czterylapyszkola.pl

• pieski w wieku od 3 do 5 miesięcy (po min. dwóch szczepieniach ochronnych)
  • 14 h zajęć praktycznych (zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu – we wtorki i czwartki, lub w soboty i niedziele)
  • 12-16 h spotkań seminaryjnych podzielonych na trzy kilkugodzinne bloki (seminaria kursu w dni robocze odbywają się w piątki, zaś kursu weekendowego w niedziele)
  • kursy w dni robocze prowadzi Anna Kursicka, kursy weekendowe Patrycja Kamińska
  • cena – 600 zł

Głównym celem zajęć z najmłodszymi psami jest wypracowanie silnej więzi pomiędzy nimi i ich właścicielami; więzi poprawnej, opartej na mądrym przewodnictwie człowieka i pełnym zaufaniu zwierzęcia. W krótkim czasie prowadzi to do tego, że właściciel staje się najważniejszym elementem świata szczenięcia, które z oddaniem patrzy w oczy swego przewodnika i z radością stara się wykonywać wszystkie jego polecenia. Podczas kursu właściciele dowiadują się jak wychować swoje pupile, jak na co dzień z nimi żyć, jak rozwiązywać problemy pojawiające się w życiu codziennym (niszczenie różnych przedmiotów, brudzenie w domu, nazbyt entuzjastyczne zachowania przy gościach, irracjonalne lęki lub niezrozumiała agresja), jak poprawnie socjalizować zwierzęta w środowisku, w którym żyją, jak się z nimi właściwie bawić; uczą się charakterów swoich podopiecznych oraz tego jak rozumieć różne psie zachowania. Poza tym opiekunowie zyskują wiele praktycznych informacji na temat żywienia zwierząt, najczęstszych problemów zdrowotnych psów, czy też granic swobody właściciela psa w świetle polskiego prawa.

Szczeniaczki natomiast, uczą się zasad życia z innymi psami – co w przyszłości pozwala zapobiec wielu nieporozumieniom przy spotkaniach z obcymi zwierzętami, wielostronnie poznają świat i zaczynają pewnie się w nim poruszać, nabierają „właściwej perspektywy” w relacjach z ludźmi (nie skaczą, nie podgryzają rąk, nie okazują lęku), dowiadują się co znaczą podstawowe komendy, a przede wszystkim coraz silniej związują się ze „swoimi ludźmi”.

W tak młodym wieku pieski nie muszą wykonywać idealnie wszystkich poleceń wydanych przez opiekunów, niemniej jednak szkolenie obejmuje „kilka” umiejętności zdobywanych przez szczenięta:

• skupianie uwagi na przewodniku,
  • radosne przychodzenie na zawołanie do właściciela,
  • chodzenie przy nodze na luźnej smyczy,
  • pozycje „siad”, „waruj”, „stój”,
  • polecenie „zostań” (we wszystkich trzech pozycjach statycznych),
  • pokonywanie przeszkód,
  • panowanie nad emocjami,
  • cierpliwe znoszenie czynności pielęgnacyjnych i badania,
  • sztuczki – sprawiające ogromną frajdę zarówno psiakowi, jak i właścicielowi, ale niekoniecznie przydatne na co dzień umiejętności.

Dodatkowo, dzięki położeniu nacisku na wielostronną socjalizację, zwierzęta uczą się jak radzić sobie w różnych, czasem bardzo stresujących sytuacjach.

Oprócz tego kurs rozwija w przewodnikach zachowania, które zwiększają ich atrakcyjność w oczach psów:

• właściwe sposoby bawienia się z psem,
  • odpowiednią pracę głosem i ciałem jak najlepiej motywującą psa,
  • umiejętność właściwego nagradzania pupila, a także sprawiedliwego dyscyplinowania go.

Zajęcia prowadzone są w małych grupach, dzięki czemu szczenięta nie mają czasu znudzić się wykonywanymi ćwiczeniami, a instruktor może indywidualnie podejść do potrzeb każdego z kursantów.

Anna Kursicka
ania@czterylapyszkola.pl