NASZ OŚRODEK

Nasza szkoła to ośrodek profesjonalnie przygotowany do pracy z psami i ich właścicielami. Zajęcia odbywają się na ogrodzonym, podzielonym na trzy sektory terenie, dzięki czemu podczas szkoleń opiekunowie mogą w pełni skupić się na nauce, bez konieczności martwienia się o bezpieczeństwo swoich psów.

Podział na sektory pozwala również na rozsądne rozwiązywanie problemów mniej socjalnych psów, które boją się kontaktu z przedstawicielami swojego gatunku lub z innych powodów nie potrafią funkcjonować w grupie psów.

Ośrodek mieści się w Poznaniu Antoninku, w pełnych uroku lasach, na terenie strzelnicy myśliwskiej. Usytuowanie szkoły w takim miejscu daje nam niezwykłe, bonusowe możliwości przyzwyczajania psów do huków, które dla wielu czworonogów są dużym życiowym problemem. W trakcie zajęć właściciele, wraz ze swymi podopiecznymi, realizują różnego rodzaju zadania umożliwiające stopniowe i jak najmniej stresogenne przystosowanie się do gwałtownych hałasów, dzięki czemu Sylwester nie jest już potwornym utrapieniem w życiu rodziny.

W razie aury niesprzyjającej przeprowadzaniu zajęć na dworze kontynuujemy pracę w hali.

Teren ośrodka jest oświetlony, więc nie ogranicza nas wcześnie zapadający w okresie jesienno-zimowym mrok. Podczas upalnych, letnich dni ulgę przynoszą zacieniające plac szkoleniowy drzewa.

Do dyspozycji kursantów jest również biuro, w którym można napić się gorącej herbaty, kawy, posiedzieć, odpocząć lub porozmawiać z innymi ludźmi zarażonymi podobną do naszej pasją.

Oprócz przestrzeni do ćwiczeń część ośrodka zajmuje tzw. wzbogacone środowisko służące do rozwijania psiej odwagi, ciekawości, chęci eksplorowania nowych obszarów, poznawania własnej fizyczności, budowania samoświadomości ciała i poszerzania wachlarza swoich możliwości.